Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Miminko po kojení zvrací, málo přibírá, má řídkou, žlutou stolici. Co dělat?

Zodpovězené
1. dub 2019

Dobrý den,

máme dvoutýdenního synka, jehož kojím. Pěkně spinká, je klidný, papá každé 3 hodinky, v noci i každé 2. Problém je ten, že za týden přibral jen 30 g. Kojím někdy z jednoho a někdy z obou prsů. Občas po kojení velmi zvrací, proudem. Není to často.

Může to být tím, že se hodně napapal?
Je řídká žlutá stolice v pořádku?

Když mu dám 1 prs, tak ještě hledá. Když dám i z druhého, tak se pozvrací. Kde dělám chybu?

Jak zjistím, že má dost mlíčka?
Mám po vracení ještě kojit?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

kojte vždy z obou prsou a klidně vystřídejte i vícekrát. Kojit můžete i po zvracení. Otázkou je právě zmíněné intenzivní zvracení. Pokud je časté a obloukem, doporučuji řešit s pediatrem - reflux atd.
Doporučuji kojení v savčí poloze (wwww.prirozenekojeni.cz), kdy miminko přirozeně leží na břiše matky a omezuje se tím polykání vzduchu, reflux i kolika. Barva a konzistence stolice bývá standardně = míchaná vajíčka. Může se však výrazně lišit - od zelené po hnědou a nemusí jít o žádný problém. Pokud je však ve stolici krev či hlen, často to ukazuje na potíž s trávením bílkoviny kravského mléka (ABKM).

Váhový přírůstek 30g/týden, je opravdu nízký, nicméně pokud se kojení teprve rozjíždělo, je to OK. Pokud by však nadále pokračovaly nízké váhové přírůstky, bude opravdu někde v kojení problém a doporučuji se obrátit na doboru LP v okolí - na doporučení nebo na www.prirozenekojeni.cz.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová