Miminko po očkování odmítá pít. Co dělat?

Zodpovězené
5. srp 2021

Dobrý den,

mám doma 6měsíční holčičku. Minulý týden v pátek jsme byly na očkování a od té doby mi odmítá pít mléko (UM). Nikdy tomu moc nedala, pila málo, ale teď prostě nic, příkrmu moc nesní. V noci vypije třeba 90 ml, ale ráno už to fluše a vzteká se. Doteď pila hlavně čaj, občas se mi podařilo do ní dostat mléko. Jeden den měla dohromady za celý den 500 ml, pak dalších 500 ml . Včera, tedy v pondělí, jsem dala 600 ml, ale dnes ráno v pět 90 ml a od té doby nic a nechce ani čaj. Jinak jí nic není, směje se, hraje si, stolici má taky.

Co s ní mám tedy dělat?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

ano, očkování dovede někdy pořádně rozhodit. Jestli správně chápu, již vůbec nekojíte? Nebo jen částečně a přikrmujete?

Tak i tak, zatím zkrátka nabízejte, nedávejte velké porce, nabízejte spíše menší dávky a častěji. Pokud by dcera i nadále odmítala, nezbyde, než se obrátit na pediatra. Hlídejte především počůrané plenky, ty značí dostatečnou hydrataci.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová