Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
Zodpovězené

Miminko při kojení velmi pláče. Jak mám postupovat?

DudlíkDůvěra v pláč dítěteSpolečné spaníMiminkoKojenecKojeníJak kojitNoční kojeníKojení dětí
22. lis 2019

Dobrý den,

mám problém při kojení mého 6týdenního synka. Dosud papal krásně, sice někdy hltavě, ale vždy se uměl bez jakýchkoliv problémů napapat.
Dnes je tomu již týden a něco, co při kojení stále velmi pláče, a tím pádem se nemůže najíst. Začala jsem ho proto dokrmovat, ale nejsem tím nadšená.
Mlíčko mám v pořádku a mám ho dost. I z něj za první měsíc krásně přibral.

Jak postupovat, aby přestal při kojení plakat?

Co dělat při kojení, když začne velmi plakat a pláče každou chvíli?

Za včasnou odpověď děkuji.

Dobrý den,

nevím přesně jak pláč vypadá - mimino se přisaje a po několika minutách začne plakat? Pláče ještě před přiložením? Pláče po pár cucnutích, pouští se a zase se přisává?
Pláč při kojení je signálem, že miminko není spokojené, něco mu vadí - nejčastěji to bývá nižší tok mléka, může jít o pohyby střev a potřeba čůrač či kakat, případně prdíky.
Pokud doposud problém nebyl, mimino dobře prospívalo, rozhodně bych s dokrmem ještě počkala. Zkuste kojit v savčí poloze, nechte na miminku, aby se kojilo, jak potřebuje, často střídejte prsa. Nedávejte dudlík. Zkuste společné spaní a kojení v noci. Když začne plakat, vystřídejte prsa. V savčí poloze jej nechte, ať se kojí tak, jak chce. Pokud začne plakat, můžete jej nechat chvilku se rozčilovat - miminko je tam, kde má vše, co potřebuje, u mámy v náručí, má vás celou k dispozici a může se nakojit, dejte mu chvíli možnost vyřešit svůj problém a vyrovnat se s ním (to samozřejmě neznamená, že jej máte nechat hodinu hystericky plakat).
Pokud by bylo nutné podat dokrm, zkuste to cévkou přímo při kojení. Ukázku najdete na www.infookojeni.net.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová