Mléko a nenalitá prsa. Bude to dcerce stačit?

Zodpovězené
22. zář 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, mám skoro 2měsíční miminko, plně kojím, na váze přibírá až moc, ale přestala se mi nalévat prsa. Jako mléko asi mám, když pije, ale bude jí to stačit, když má takový splávek?

Přeci jen, když jsou nalitá, pije rychleji a zda se zjevně i víc zasycená....Bojím se, že jí to nebude stačit, když ta prsa jsou "jakoby" prázdná.

Děkuji

Dobrý den,

vůbec si nedělejte starosti. Po určité době se dosavadní bouřlivá poporodní laktace ustálí, mléčné žlázy "si zvyknou" a už nemusíte mít pocit nalitých prsou (některé ženy jej nemají vůbec a přesto plně kojí). Také mléko se již tvoří více i během kojení a netvoří se tolik do zásoby. Máte krásné miminko, které si dokáže vypít tolik, kolik potřebuje, užívejte si kojení a jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová