Mléko odsávám každé 3 hodiny a mám horká prsa. Je to zánět?

Zodpovězené
14. srp 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Mléko odsávám každé 3 hodiny. Někdy se stane, že mám prsa tvrdá, horká a bolavá i po odsávání. Někde píší teplé obklady, jinde zase studené. Na bradavky si dávám krém na bradavky.

Je to zánět?

Co mi pomůže?

Děkuji

Dobrý den,

postup je tento - pokuc cítíte, že jsou prsa, nalitá, horká, na dotyk bolestivá, nahřejte, odsajte či nakojte do úlevy a poté přiložte chladivý obklad - např. mraženou zeleninu v utěrce. Dále se doporučují obklady z měkkého tvarohu, strouhané brambory, zelí apod. Při teplotě můžete Ibalgin, Paralen. Pokud by se to zhoršovalo a teplota byla déle než 2 dny, je třeba kontaktovat lékaře.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová