Mléko po sekci. Jak zajistit, abych jej měla?

Zodpovězené
16. zář 2020

Dobrý den,

čeká mě čtvrtá sekce. Doposud byla každá jedna ukončena v 36. týdnu kvůli mé cukrovce a nedařilo se mi s kojením. Ze začátku jsem neměla mléko, a když se nakonec pomalu spouštělo, tak dětičky se odmítaly přisát.

Jak pomoci po sekci spustit mlíčko?

Děkuji

Dobrý den,

důležité jsou 2 věci. Způsob dokrmování v době, kdy mléko ještě není. Problémem je lahvička. Já doporučuji dokrm stříkačkou, nebo lépe cévkou přímo při kojení, pokud se miminko přisává - viz. www.infookojeni.net.
Druhým důležitým faktorem pro tvorbu mléka je kontakt s dítětem = časté kojení, střídání prsou, kojení tzv na požádání, tedy ne v pravidelných intervalech, ale tak často a tak dlouho, jak miminko chce.
Zkuste si také najít již nyní v okolí LP, která Vás po porodu podpoří a dodá potřebné rady.
Držím palce a moc Vám fandím, aby se na počtvrté podařilo.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová