Mohou dlouhé noční pauzy negativně ovlivnit tvorbu mléka?

Zodpovězené
29. pro 2021

Dobrý den,

můj tříměsíční syn se v 18 hodin nakojí a následně s přestávkami pocuckává ze spánku až do 20:30. Jestli během toho reálně něco vypije, tak to tedy nevím. Pokud ano, tak určitě méně než při řádném kojení.

Spí od 18 hodin (20:30) do 3:30. Napije se max. z 1 prsu a spí až do 5:30. Tehdy dám z druhého. Pak už pije po hodině – dvou celý den a obvykle z obou prsou.

Mohou tyto dlouhé noční pauzy negativně ovlivnit tvorbu mléka?

Děkuji

Dobrý den,

dlouhé pauzy mohou ovlivnit tvorbu mléka, jednoduše řečeno, pokud není odběr, tělo má pocit, že tvořit mléko není nutné. Nicméně kojení, které popisujete, je zcela v pořádku, mimi je kojeno na požádání, tedy jak často a jak dlouho chce a že to není jako podle hodinek v pravidelných intervalech nehraje žádnou roli.

Dejte spíš pozor, aby během dlouhé noční pauzy nebyl problém s rizikem zánětu - tvrdá citlivá prsa, bolestivá na dotek. Pak by bylo dobré do úlevy odstříkat.

Jinak gratuluji k úspěšnému kojení, jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová