Mohu bezpečně kojit, když jsem snědla nepropečené vepřové maso?

Zodpovězené
26. dub 2023

Dobrý den,

byla jsem na oběd v restauraci a teprve v polovině oběda jsem si všimla, že část krkovičky je ještě syrová. Zbytek jsem už nedojedla, ale snědla jsem toho dost.

Mohu bezpečně kojit?

Existuje nemoc, kterou bych přenesla na miminko přes nepropečené vepřové maso?

Děkuji

Dobrý den,

ano, můžete. Při kojení se sice nedoporučuje jíst krvavé maso, protože může obsahovat parazity apod., pokud však znáte původ masa či bylo jen medium, pak u hovězího či vepřového žádné zásadní nebezpečí nehrozí. U kuřecího je riziko salmonely vyšší.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová