Mohu brát benedikt a senovku na podporu kojení nepřetržitě?

Zodpovězené
4. čer 2019

Dobrý den,

narodil se mi syn a od jeho druhého týdne beru pískavici a benedikt. Nyní má syn skoro 8 týdnů.
Mohu je brát nepřetržitě pokud chci kojit? Mají vliv na rychlejší růst, resp. větší váhu miminka?

Za odpověď děkuji

Dobrý den, pískavice a benedinkt jsou bylinka na podporu laktace a můžete je brát (v rozumném dávkování - nejsem bylinkář) po celou dobu kojení. Není to však zcela nutné. Žena může kojit i bez těchto podpůrných prostředků a nemusí se bát, že by měla nedostatek mléka. Tvorba mléka souvisí především s přirozeným kojení na požádání. Pokud je poptávka, bude i nabídka 🙂.
O vlivu na růst a váhu miminka jsem v souvislosti s těmito bylinka nikdy neslyšela.
Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová