Mohu dlouhodobě užívat pískavice, Benedikt a Moringa během kojení?

Zodpovězené
2. bře 2021

Dobrý den,

mám skoro 8měsíční dcerku, kterou kojím, ale od začátku jsem bojovala s mlékem, aby bylo dostatek. Od začátku beru pískavice, Benedikt a Moringa 3x3 tbl. denně, občas 3x2 tbl. Bojím se je vysadit, aby tvorba nepoklesla.

Když jsem se o to pokoušela, tak jsem měla mléka méně.

Mohu pískavice, Benedikt a Moringa užívat dlouhodobě?

Plánuji minimálně do 1 roku.

Neuškodí to?

Děkuji

Dobrý den,

na tento dotaz je již trošku pozdě, bylinky již dlouhodobě berete, takže jak je vidět, žádný problém.
Můj názor na podpůrné bylinky je spíš zdrženlivý, v případě, že je miminko kojeno dostatečně často a dostatečně dlouho (jak samo chce), laktace se přizpůsobí. Bylinky mohou zpočátku podpořit, ale v dlouhodobém užívání nevidím smysl. Nyní po 8 měsících lze předpokládat,že jste již dobře rozkojena, laktace je ok a vysazení bylinek by nemělo mít téměř žádný efekt, pokud kojíte stále na požádání a příkrmy zavádíte postupně, můžete kojit i bez podpůrných bylin.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová