Mohu kojit, i když mi krvácí bradavky?

Zodpovězené
8. črc 2019

Dobrý den,

dcera má 4 dny. Včera jsme přišly domů z porodnice. Mám problém s ragádami. Tedy, už se mi vytvořily strupy a krvácí. Včera tu už byla i laktační poradkyně. Řekla, že je třeba dát málé přestřihnout uzdičku. Myslíte, že je to nevyhnutelné?

Mohu kojit, i když mi krvácí bradavky? Respektive kojit jen z jednoho prsu, druhý zatím odsávat, dokud se to nezahojí?

Děkuji!

Dobrý den,

při krvácení bradavek kojit můžete.

Dbejte na správné přisávání, aby se ragády nezhoršovaly a nezačaly hnisat. Miminko musí mít dokořán otevřenou pusinku. Bradavky mazejte hojivou masti (Purelan, kokosový olej apod), můžete zkusit tzv stříbrné kouboučky.

Pokud se miminko kojí a váhově prospívá, je spokojené, dostatečně čůrá a aktivně si o kojení říká, rozhodně není třeba střihat uzdičku. Jde o přeceňovaný a dalo by se říci takový "trendy" zákrok, který však dle mých zkušenosti často vůbec není třeba.

Zkuste kojení v tzv savčí poloze (www.prirozenekojeni.cz)

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová