Mohu mít po odstavení ucpaný mlékovod?

Zodpovězené
8. čer 2023

Dobrý den,

dcerku jsem kojila do 2 let. Rozhodla jsem se odstavit, trvalo to 2 týdny. Šla jsem na to postupně. Přesně po 9 dnech od úplného odstavení jsem cítila bolest v jednom prsu a našla si tam ztvrdlou bulku. Zkusila jsem si odsát, nahřát pomocí polštáře. Trošku jsem měla pocit, že to ustoupilo, ale pořád se to vrací. Je to bolestivé, bulka tvrdá.

Je to ucpaný mlékovod?

Jak si pomoci a vyhnout se zatím návštěvě gynekologa?

Děkuji

Dobrý den,

stejně jako při rozkojování i po odstavování prsa pracují a bulka s tím velmi pravděpodobně souvisí, ale takto na dálku to nelze jednoduše určit. Pokud bulka stále je v prsu nahmatatelná, obávám se, že se návštěvě gynekologa nevyhnete a velmi to doporučuji.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová