Mohu pít sypaný bylinkový čaj Mateřské mlíčko pro zvýšení tvorby mléka?

Zodpovězené
14. dub 2022

Dobrý den,

jsem 3 týdny po císařském řezu a plně kojím.

Mohu pít Sypaný bylinkový čaj Mateřské mlíčko?

Četla jsem složení a je tam kontryhel, který prý snižuje tvorbu mateřského mléka a také obsahuje ostružinu malinovou. Ta by se neměla užívat po císařském řezu.

https://www.mojadm.sk/biotatry-sypany-bylinkové...

Děkuji

Dobrý den,

toto je dotaz spíše pro bylinkáře. Jak v této poradně často uvádím, nejsem zastánce doplňků stravy pro odstranění potíží s kojením. Zdravá Češka dokáže kojit i bez nich 🙂. Většina z nich nic zásadního nezlepší, je to jen podpora, která ve Vašem případě možná ani není potřeba.

Je skvělé, že jste se po císaři takto krásně rozkojila a moc Vám gratuluji.

Krásné dny.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová