Mohu pokračovat v kojení, pokud užívám Sertralin?

Zodpovězené
7. lis 2022

Dobrý den,

začala jsem užívat Sertralin kvůli úzkostným stavům a depresi. Moje lékařka tvrdí, že do mléka přestupuje jen minimum léku, pediatrička doporučuje postupně úplně kojení odstavit. Dcerka mlíčko zbožňuje, kojím na požádání a i v tomto věku ji kojím ve dne i v noci velmi často, bez prsu nedokáže ani usnout.

Jaký postup mám zvolit, abych dcerce neublížila, ať už odstavením nebo užíváním přípravku Sertralin?

Děkuji

Dobrý den,

Sertralin není kontraindikací kojení, bylo by zcela zbytečné odstavovat. Klidně kojte dál.

Gratuluji ke kojení a užívejte si to.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová