Mohu přijít o mléko, když jsem dostala menstruaci?

Zodpovězené
7. dub 2021

Dobrý den,

jsem 5 měsíců po SC a dostala jsem menzes.

Mohu přijít o mléko?

Děťátko je plně kojené.

Děkuji

Dobrý den,

menstruace někdy způsobí dočasný pokles laktace, někdy bývá také znakem poklesu laktace, nicméně nemusí to tak být. Záleží především, jak je miminko spokojené, váhově prospívá a zda dostatečně čůrá. To je zásadním kriteriem.

Začala jste s příkrmy? Máte dlouhé pauzy mezi kojením? To může být důvodem menses.
U příkrmů dejte pozor, abyste nevynechávala kojení a místo něj dávala příkrm, to je chyba, která často vede k poklesu laktace a někdy i předčasnému odstavení. Příkrmy zavádějte tak, že stále kojíte na požádání a jen v daný čas přidáte příkrm. Kojíte tedy stále stejně často.
Pokud miminko prospívá, příkrmy dáváte dle výše uvedené rady a pouze jste dostala menses, je vše v pořádku.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová