Mohu užívat Ricinus a podobné přípravky, aby se mi zvýšila tvorba mléka?

Zodpovězené
12. pro 2022

Dobrý den,

moji 9týdenní dcerku kojím, ale chtěla bych si doplnit zásoby mateřského mléka do mrazáku.

Mohu užívat Ricinus a podobné přípravky, aby se mi zvýšila tvorba mléka?

Děkuji

Dobrý den,

užívat je samozřejmě můžete, ale nečekejte zázraky. Kojení je především záležitostí kontaktu, nabídky a poptávky. Přirozeně se vyvíjí podle potřeb miminka a i přílišná stimulace a nadbytek mléka může být problémem.

Nevím, z jakého důvodu potřebujete tvořit zásoby, pokud budete kojit tzv. na požádání, bude Vaše MM vždy stačit, navíc bude vždy takového složení, jaké miminko v danou chvíli potřebuje. Složení MM se mění od kojení ke kojení podle aktuálních potřeb miminka. Pokud samozřejmě plánujete např. návrat do práce či budete muset od miminka z jiných důvodů odcházet, samozřejmě je skvělé, pokud budete mít zásobu MM. Pak je velmi důležité především to, jakým způsobem budete MM podávat. Největším problémem může být lahvička, která při pravidelném používání může a téměř vždy způsobuje předčasné odstavení.

Další alternativní způsoby pdoání MM najdete např. na www.infookojeni.net

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová