Musí si miminko vždy po kojení odříhnout?

Zodpovězené
8. čer 2023

Dobrý den,

jsem prvorodička, mám 3týdenní plně kojenou dcerku. Ta si ne vždy po každém kojení odříhne. Často se stává, že ji nakrmím, držím ji i 20 minut (neodbrkne). Když ji položím do postýlky, tak po pár minutách si odbrkne a někdy se zakucká. Dusí se i přesto, že je nakloněná na bok.

Musí si miminko vždy odříhnout?

Pokud ne, tak jak předejít dušení v postýlce?

Pokud ano, jaká je nejlepší poloha k odříhnutí?

Jak se zbavit strachu, že se miminko v noci přidusí, když si takto odbrkne?

Děkuji

Dobrý den,

odříhnout si miminko pokaždé určitě nemusí. Nemusíte ani tak dlouho (20 min) držet mimi a čekat na odříhnutí. Po kojení na pár minut dejte mimi odříhnout (cca 2-3 min), polohy vyhovují každému jiné - tygřík, klubíčko, nebo na rameno...

Velmi vhodná pro odříhnutí je při kojení tzv. savčí poloha - viz www.prirozenekojeni.cz, kdy si mimi často i během kojení odkrkne samo.

Po kojení uložte na bok, aby případné ubliknutí při odříhnutí mohlo odtéci a nehrozilo udušení.

Držím palce a gratuluji k úspěšnému rozkojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová