Může se kombinovat kojení a podávání umělého mléka?

Zodpovězené
16. pro 2022

Dobrý den,

moje dcerka je plně kojena od narození. V noci se ale pořád budí každé 2 hodiny, někdy i častěji. V poslední době je problém ji pak uspat. Připravuji jí i Sunar, zkouším jí ho dávat každý den před kojením, ale nechce ho pít a pláče, dokud ji nepřiložím k prsu.

Může těžko v noci usínat, že se nenapije dostatečného množství mléka a je hladová?

Jak ji mám naučit, aby pila i mlíčko z láhve?

A lze kombinovat UM i kojit?

Děkuji

Dobrý den,

nepíšete, jak je mimi staré, nicméně pokud prospívá (přibírá na váze, je spokojená, prospívá psychomotoricky) pak buzení není projevem hladu. buzení po 2 hodinách může být zcela normální. Mimi chce prostě být s Vámi, problém není v kojení, ale v umění usnout o samotě, bez mámy. To není snadné a některá miminka zkrátka potřebují maminku, její vůni, dotyk kůže, dech, tlukot srdce nablízku, aby zvládly usnout, vypnout, uvolnit se.

Otázka pití z láhve je zase o velkém rozdílu mezi sáním prsu a sáním lahve. Mnoho kojených dětí neumí z láhve pít, protože je to prostě zcela jiná činnost - jiné svaly se zapojují, jiný pocit, jiná chuť, jiný princip a HLAVNĚ - chybí tam ta maminka, možnost ji ožužlat, spojit se s ní a vnímat ji všemi smysly - hmatem, zrakem, sluchem. čichem i chutí. Velmi často se stává, že pokud miminko naučíte na lahvičku, odmítá se poté kojit, takže pokud vám záleží na spokojeném kojení, lahvička je spíše kontraproduktivní záležitost.

Ohledně spánku zkuste web prosimspinkej, třeba tam najdete vhodné tipy.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová