Může se miminko při kojení přesytit?

Zodpovězené
16. lis 2022

Dobrý den,

mám 4měsíční miminko, je plně kojené, ale mám pocit, že se někdy přejídá. Jelikož mu nedávám pít z láhve, nemám jak vysledovat, kolik mléka přesně vypije. Jsou dny, kdy si ho žádá častěji a pak mám pocit, že ho buď trápí bříško nebo má častou stolici.

Ví dítě, kdy má dost mléka nebo jej lze přesytit?

Mám mu podávat své mléko raději z láhve s dudlíkem?

Děkuji

Dobrý den,

moc Vám gratuluji, máte zdravé a chytré miminko, které nejlépe ví, kdy chce nakojit a kolik má vypít. Kojené děti se nepřejídají. Mohou být cvalíci, ale věřte, faldy z MM vyběhají. Faldy z UM bohužel ne. Kojíte-li na požádání, tak často a tak dlouho, jak chce mimi, je vše v pořádku. Občasné bolení bříška, prdíky, ublinkávání - je zcela normální a pokud miminko netrápí nějak zásadně úporné koliky apod., postupně vymizí.

Podávání mléka z lahve je velkým rizikem pro další průběh kojení a hrozí významné riziko časného odstavení. Rozhodně nedoporučuji.

Znovu gratuluji a jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová