Může víno přejít do mléka?

Zodpovězené
10. led 2022

Dobrý den,

kojím a dala jsem si deci vína.

Je možné, že víno přejde do mléka?

Co všechno se nemůže při kojení miminka?

Děkuji

Dobrý den,

víno jako takové samozřejmě ne, ale alkohol ano. Zhruba v takovém množství jak do krve, tedy v řádu promile. Občasné deci vína při kojení není žádný problém.

Obecně při kojení, pokud nemá miminko žádné potíže, můžete jíst a pít téměř vše, pozor dejte na syrová vejce a syrové maso, spíše z důvodu prevence salmonelózy apod., která by zkomplikovala celkovou péči o mimi.

Můžete i kávu (v rozumném množství -doporučuje se cca 3 šálky denně), nciméně může mít vliv na bdělost miminka.

Přeji spokojené kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová