Můžu si dát sklenku vína, když kojím?

Zodpovězené
30. led 2023

Dobrý den,

mám 2,5měsíční miminko, je to moje třetí děťátko a chci se poradit ohledně příležitostného pití alkoholu během kojení. Starší děti jsem kojila přes 1,5 roku, u nich jsem žádný alkohol nepila, proto nemám zkušenost. Běžně se neopíjím, jím zdravě a vyváženě, pitný režim dodržuji.

Můžu si dát sklenku vína?

Děkuji

Dobrý den,

odpověď zní velmi jednoduše - můžete 🙂. Již mnohokrát jsem zde psala o tom, že při dlouhodobém kojení není nutné se nějak výrazně omezovat, ale jde o to se stravovat zdravě. Pokud si prostě občas (ne denně) dáte 2 dcl, malé pivo nebo třeba ještě lépe střik, není čeho se obávat. Je to rozhodně lepší, než kvůli tomuto omezení ukončovat kojení předčasně. Každá kapka MM dobrá. To samozřejmě není návod k tomu, abyste se obden zkárovala do němoty 🙂, ale spíše uklidnění, že občasná sklenka není důvodem k předčasnému odstavení.

Gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová