Nadbytečná bradavka. Vadí to při kojení?

Zodpovězené
6. srp 2019

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, od narození mám na prsech nadbytečnou bradavku. Vadilo by to při kojení? Nejspíš půjdu asi na odstranění, uškodi to nějak miminku v 8 měsíci těhotenství?

Děkuji!

Dobrý den,

toto je velmi netradiční dotaz a přiznám se, že v praxi jsem se s podobnou situací zatím nesetkala.

Nevím, zda je bradavka funkční - tedy vedou do ní mlékovody, lze z ní kojit. Selským rozumem - nemyslím, že bude nějak zásadně vadit, příroda zpravidla ví, co dělá 🙂. Ohledně zákroku - to není otázka pro mě, ale pro Vašeho gynekologa, který musí zhodnotit rizikovost zákroku v těhotenství.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová