Náročné odbrkávání 5týdenní dcerky. Jak jí mohu pomoci?

Zodpovězené
9. črc 2020

Dobrý den,

moje dcerka má 5 týdnů a je kojená na požádání. Při kojení se nahltá vzduchu. Dávám jí odříhnout i 2-3x během jednoho kojení, ale poslední odbrkávání má mnohdy náročné. Bublinky nejdou ven. Jakoby se brk zasekl v hrdle.

Kroutí se kvůli tomu, budí se ze spánku. Dnes celý den nespala. Byl to jen koloběh kojení - odbrkávání nebo snaha odříhnout si, škytavka. Dcerka nepláče, jen kňourá.

Odbrkávat ji dávám ve svislé poloze. I v ní se kroutí, pokud nespí. Kojí se buď vleže, nebo je v poloze polosed pololeže. V noci jsme i 3 hodiny vzhůru kvůli říhání.

Přisátí má ok, neblinká, nemá reflux.

Chce to jen čas a dozrání jejího trávicího traktu a naši trpělivost?

Nebo jde o nějaký problém?

Děkuji

Dobrý den,

opět jako i v dalších odpovědích při potížích s říháním, prdíky či kakáním doporučuji kojení v savčí poloze. Právě pro potíže s říháním je ideální, miminko si přirozeně mačká bříško o bříško maminky, může být ve více či méně vertikální poloze, podle toho, jak maminka leží či sedí a může si během kojení samo upravovat polohu tak, jak mu vyhovuje. Poloha navíc umožňuje opravdu velmi dobré přisátí bez možnosti polykání vzduchu.
V případě již vzniklých potíží doporučuji nošení v šátku či nosítku. Poloha umožňuje miminku odříhnutí, pohyby jej usnadňují a maminka má volné ruce.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová