Nedaří se mi rozjet kojení po císařském řezu. Co mi doporučujete?

Zodpovězené
5. lis 2020

Dobrý den,

jsem po císařském řezu a dítě pláče, když mu dávám prs. Pokud se nepodaří dát prso, tak mu dávám umělé mléko.

Na horním rtu se mu něco objevilo.

Co nám doporučujete?

Rozběhne se ještě kojení?

Děkuji

Dobrý den,

tento puchýřek nic neznamená, nemusíte se obávat. Kojte co nejčastěji, max. po 3 hodinách, ale lépe častěji. Často střídejte prsa a kojte kůže na kůži v tzv. savčí poloze - viz. www.prirozenekojeni.cz.

Umělé mléko dávejte idálně cévkou přímo při přisátí miminka (lahvička velmi zvyšuje riziko odstavení). Nejdůležitější nyní je, abyste byla spolu s miminkem. Vaše tělo potřebuje pochopit, že musí začít tvořit mléko pro miminko. Udělejte si společný pelíšek a buďte zde, neseparujte miminko daleko od Vás. Kojte hodně v noci. Zdaleka nic není ztraceno, po CS se kojení někdy rozbíhá pomaleji.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová