Neklidné miminko při kojení. Čím to může být?

Zodpovězené
20. kvě 2020

Dobrý den,

moje 9týdenní dcera se mi začala při kojení hemžit, machá rukama, kope nožičkama, tahá prs, pouští ho a zase se přisává. Když ji chci dát odříhnout, začne plakat, dřív to nedělala.

Čím to může být?

A ještě mám jeden dotaz. Jak zamezit tomu, aby nesála moc vzduchu?

Poté, co jsem jí začala dávat dudlík, tak se mi zdá, že polyká hodně vzduchu, a pak ji bolí bříško.

Moc děkuji za odpověď a za radu.

Dobrý den,

neklid může být způsoben více důvody. Někdy je to slabší tok mléka, jindy miminko ruší pohyby střev, které začnou po několika minutách sání apod. Nevím, jak dlouho a jak často kojíte, nicméně zkuste kojení v savčí poloze - miminko v ní může samo regulovat svou polohu, přirozeně si stlačuje bříško o Vaše břicho, lépe se přisává. Zkuste také střídání různých poloh, střídání prsou při jednom kojení. Nevím, jak často kojíte v noci, doporučuji zkusit společné spaní, nebo častější noční kojení. Tak dojde k mírnému "nakopnutí laktace".
Pokud jste zjistila spojitost dudlíku s obtížemi při kojení, rozhodně jej doporučuji nepoužívat.
Pokud nedojde ke zlepšení, stále není nic ztraceno. Zkuste se poohlédnout po dobré LP v okolí.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová