Nesníží se mi produkce mléka při takové frekvenci kojení?

Zodpovězené
25. říj 2022

Dobrý den,

naše miminko má téměř 3 měsíce a je předčasně narozeno. Po porodu jsme přešli z lahvičky ke kojení. Malý se budil v noci každé 2-3 hodiny a vždy jsem ho kojila. Hmotnost už dohnal a poslední týden už spinká 6 hodin. Papá ve 20:00 a pak někdy až ve 2:00 v noci. Potom kojím až v 6:00 ráno a během dne každé 2-3 hodiny.

Nemůže se mi takto snížit produkce mléka?

Mám si mléko v noci odsávat?

Děkuji

Dobrý den,

velmi gratuluji, jak jste zvládli přechod z lahvičky ke kojení. Kojíte na požádání, miminko prospívá. Pokud je to takto, je to ok. Může se stát, že se frekvence ze dne na den změní - pak je to také OK. Prostě se vždy přizpůsobte miminku. Kdyby byla prsa během dlouhého spánku nalitá, můžete odsát cca po 3 hodinách.

Jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová