Neukojitelný novorozenec. Přejídá se?

Zodpovězené
4. dub 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby se 4týdenní novorozenec přejídal.

Když miminko nakojím, většinou se více či méně poblinká a poté chce nakojit znovu. Takto jsme schopni kojit pořád dokola i 1,5 h. Pokud usne, tak jen na chvíli, a pak se pláčem dožaduje dalšího kojení. Bojím se, že se přejídá, a proto poté blinká. Nevím, zda ji dávat opět nakojit, když se zrovna poblinkala.

Vyzkoušely jsme skoro všechny kojící polohy, včetně tady doporučované savčí. Jedině v noci a v ležící poloze je kojení v klidu. Kojící maraton máme v zásadě vždy přes den.

Předem děkuji.

Dobrý den,

pokud je to zdravý fyziologický novorozenec, pak se určitě nepřejídá. Miminka sama nejlépe vědí, proč a jak dlouho chtějí být na prsu. Důvodem nemusí být vždy hlad. Mléko a sání si dávkují sama. Ublinkávání není nic neobvyklého, většina plně kojených miminek ublinkává a s dozráváním trávicího systému se ublinkávání postupně cca do 3. měsíce ztratí.

Mimi se nemusí chtít kojit jen z hladu, ale z milionu dalších důvodů. Jediné bezpečné a nejlepší místo pro novorozence je u mámy a u prsu. Dopřejte mu v prvních dnech a týdnech tohoto kontaktu co nejvíce. Až načerpá bazální důvěru ve svět, postupně se osamostatní a najde si svůj režim.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová