Nezkazím si rozjeté kojení, když budu jeden celý den podávat své mléko lahvičkou?

Zodpovězené
3. čer 2022

Dobrý den,

za měsíc nás čeká svatba a v té době bude synovi 5 měsíců. V den svatby budu kojit jen dopoledne a po obřadě po zbytek dne bude mít mé odstříkané (odsáté) mléko.

Nemůže to pokazit jinak dobře rozjeté kojení?

Děkuji

Dobrý den,

je to velmi málo pravděpodobné, určité riziko zde však samozřejmě je. Nicméně co je pravděpodobnější, že miminko nebude umět pít z lahvičky (mnohé plně kojené děti to neumí), takže bych spíš volila jiný způsob - krmení lžičkou, stříkačkou po prsu, z panákovky (kalíšku), cévkou po prstu, nebo zkrátka vyšetřit dvě nebo tři pauzy během svatby a nakojit někde v ústraní 🙂. Možností je mnoho, po webu běhá plno fotek kojících nevěst (tip pro svatebního fotografa).

Nyní mě napadá, že z dotazu není jasné, zda jde o Vaši svatbu nebo cizí. 🙂

Doufám, že jsem odpověděla či poskytla inspiraci.

Věřím, že vše dopadne dobře a novomanželům jen to nejlepší.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová