Noční kojení. Budit nebo nechat miminko, až se vzbudí samo?

Zodpovězené
20. únor 2023

Dobrý den,

malý má 2 týdny, v porodnici mi říkali, že mám co 3 hodiny budit na kojení, a to i v noci. Jenže v noci to nějak nedávám. Natáčím si budík, dneska jsem ho nějak vypla, když zvonil, ani o tom nevím, a probudila se o 2,5 hod. později, když malý začal broukat.

Kojím vsedě v obýváku, malý pije až hodinu z 1 prsa a já u toho usínám, vzbudím se, když mi začne padat hlava a trhnu sebou. Zkoušela jsem si u toho číst, ale nesoustŕedím se na to a bolí mě oči.

Jak Vy vidíte noční kojení? Budit nebo nechat miminko, až se vzbudí samo a já bych se trochu vyspala?

Jo, a ty 3 hodiny počítám od začátku pití, takže mezitím spím tak 2 hodiny.

Děkuji za zodpovězení.

Hezké dny.

Dobrý den,

pokud plně bez problémů kojíte, miminko váhově prospívá, je spokojené, pak postupně není třeba dodržovat maximální 3hodinové intervaly, ale můžete nechat kojení volný průběh. Dejte jen pozor, aby mezi kojením nebyly intervaly opravdu příliš dlouhé - déle jak 6 hodin, pak může začít klesat laktace a také hrozí riziko zánětu. Novorozenci a kojenci se ale zpravidla kojí častěji, intervaly mezi kojením však nemusí být pravidelné. Jednou po hodině, jindy po dvou či třech a jindy usnout na čtyři hodiny. Postupně si vytvoří každé miminko svůj vlastní plus mínus pravidelný režim.

Gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová