Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Noční kojení. Jak to omezit?

Zodpovězené
30. bře 2020

Dobrý den,

mám 20měsíční dceru, která je stále ještě často kojena. Již od mala byla prsomil, přestože jsem měla v začátcích pomalou laktaci a musela jsem dokrmovat, chtěla kojit a umělé mléko přijímala pouze z nouze. Díky její urputné touze po kojení, jsem se krásně rozkojila a dcerka byla spokojené miminko, vždy jsem vycházela z jejich potřeb a kojila na požádání. I momentálně ji kojim přes den asi 6x, v noci 2x.
A teď k problému. Je to asi 14 dnů, co se dcera budí cca hodinu a vyžaduje prso. Někdy se skutečně napije, většinou spíše vyžaduje kontakt. Spí se mnou v posteli od 7 měsíců (v postýlce být po ukončení zavinování, nechtěla ). Nevím si rady. Je to vyčerpávající, stále se budíme, nejhorší je to se zády, hodně bolí, cítím, že už dlouho nevydržím. Pokoušela jsem se jí prso nedat, spustila hysterický pláč, třásla se a já věděla, že tudy cesta nevede.
Jen nevím, co dál. Prosím o radu, jak s tím naložit. Na netu jsem se dočetla o segregační úzkosti v tomto období u dětí, a jak je dobré vydržet a kojit na požádání. Někde zase čtu, že bych měla být ráznější a postupně noční kojení tlumit (např. že bude dítě spát s otcem).

Předem děkuji.

Dobrý den, bohužel, obávám se, že toto není dotaz týkající se kojení, ale spíše spánku, spánkových a usínacích rituálů atd. Důvodů častého buzení může být mnoho - zuby, senzitivní perioda a mentální nebo psychomotorický schod do vyššího "levelu". Mozek jede na plno a dítě se nedokáže jinak uklidnit (vypnout motor) než v notoricky známém a bezpečném prostředí - u prsa. Nezbyde než hledat kompromisy, vysvětlovat, sdělit dítěti své pocity, mluvit o tom - děti vnímají mnohem více, než si myslíme. Zkusit najít nejpříjemnější polohu, ve které můžete kojit i ve spaní apod. Ráda bych Vás také dokázala na web www.prosimspinkej.cz, kde můžete najít inspiraci.
Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová