Noční kojení. Je nějaký fígl, jak nebýt dudlík?

Zodpovězené
19. dub 2022

Dobrý den,

ráda bych se prosím poradila, zeptala. Syn má 14 měsíců, je kojený na požádání. Mlíčko má jak na jídlo, tak i na pití, jelikož se mu moc nezamlouvá pít ze skleničky, lepší je prostě prsíčko😊. V noci se kojí docela dost a docela dost i má prso jen tak v puse, možná na uklidnění, nevím.

Nechci ještě rušit noční kojení, ale..... Je nějaký fígl, jak nebýt dudlík? 😁

Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že zde není jednoduchá odpověď. 14 měsíců je ještě poměrně málo na to, vysvětlit dítěti, že kojení má svá pravidla. Po prvním roce doporučuji začít kojení mírně korigovat ve smyslu - domlouváme se na tom, kdy se bude kojit. Dítě se zeptá (naznačí), maminka musí odsouhlasit a naopak. Např. - teď nemůžu, zadělávám těsto, za chviličku, až si sednu, se nakojíš.

Noční kojení je o to složitější, že dítě nechce kojení ve smyslu jídla a pití, hledá jistotu a bezpečí, místo, kde mozek může vypnout a v klidu a míru usnout v náručí maminky a ještě s bonusem prsa v puse. Tento pocit se jen tak nahradit nedá.

Odkáži Vás na web www.prosimspinkej.cz, kde můžete najít spoustu tipů a rad, nicméně rozhodně to není otázka dní ani týdnů, jak pomoci dítěti usnout samotnému.

Moc držím palce a gratuluji k úspěšnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová