Novorozenec spí víc jak 5 hodin. Mám ho budit na kojení?

Zodpovězené
3. čer 2022

Dobrý den,

moje třítýdenní dcerka už od narození prospí skoro celou noc. Uložím ji kolem 20:00 a první buzení je cca ve 3:00. Jen se tak drolí a tehdy k ní vstanu. Mnohdy vstanu a ona si spinká dál. Dokáže prospat i 7 hodin. Nakojím ji a pak spí ještě cca 3 hodiny.

Mám to takhle nechat, nebo ji budit?

Prospívá normálně, i přibírá tak, jak má. Zajímá mě to hlavně s ohledem na tvorbu mléka, jelikož v noci je její poptávka menší a naopak přes den vyžaduje více kojení.

Může dlouhá noční přestávka narušit tvorbu mléka?

Děkuji

Dobrý den,

gratuluji ke krásnému kojení. Některé děti to takto mají. Doporučuji zkrátka kojit tak často a tak dlouho, jak mimi chce. Tato frekvence se může časem změnit a mimi bude chtít v noci naopak kojit častěji. I tak to není důvod cokoli měnit, jen se s mířit s tím, že frekvence je nyní jiná. Není to důvod pro podání umělého mléka.

Dlouhé pauzy mohou způsobit pokles laktace, ale pokud chce přes den častěji, není důvod do její frekvence zasahovat.

Držím palce a gratuluji.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová