Od jakého věku mají být dětičky bez nočního papání?

Zodpovězené
14. črc 2023

Dobrý den,

dítě papá mateřské mlíčko už jen před spaním a jednou během nočního spánku. Během dne mlíčko nepije, protože papá příkrmy.

A moje dilema: Během dne se mi mléko nasbírá tak na jednu porci před spaním. V nočním papání je mléka méně.

Od jakého věku mají být dětičky bez nočního papání?

U nás je problém, že dítě neumí a nechce pít z láhve. Chtěla jsem mateřské mléko zaměnit za umělé.

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nepíšete, jak je mimi staré. Pokud dítě dostává příkrmy, neznamená to, že by se nemělo kojit. Správně se příkrm přidává ke kojení, ne že se kojení nahrazuje příkrmem. Můžete tedy normálně kojit dle potřeb dítěte, nakojit klidně po podání příkrmu, anebo pokud dítě chce, tak před příkrmem a poté dát běžnou stravu pro daný věk. Čím častěji budete kojit, tím více budete mít mléka. Čím méně budete kojit, tím méně mléka bude - to je základní princip kojení.

Nelze určit, od jakého věku dítě nemá jíst v noci. Dítě si samo určí, kdy začne spát celou noc.
Pokud chcete přestat kojit a začít dávat umělé mléko, lze to samozřejmě i bez lahvičky, prostě do hrnečku s pítkem či normální sklenky. Jd však důležité si uvědomit, že UM je vždy jen náhražka. MM a jeho kvalitu nelze nahradit sebelepším UM. Jd to něco jako domácí vývar a polévka z pytlíku.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová