Odloučení od miminka z důvodu operace. Jak zachovat kojení?

Zodpovězené
8. črc 2019

Dobrý den,

mam doma téměř 4měsíční holčičku, plně kojim a chtě nechtě musím plánovat operaci žlučníku. Určitě si chci nejdříve udělat zásobu MM do mrazáku a ač jsem se tomu hrozně bránila, bude ji muset přítel po dobu mé hospitalizace krmit z lahvičky. Mám ale strach, abych nezničila kojení, ať už lahvičkou, tak tím, že budu minimálně 3 dny bez maličké...

Jak si s tím, prosím, poradit?

Děkuji!

Dobrý den.

Nejprve důležitá zpráva - máte právo na hospitalizaci s miminkem, pokud to obsazení nemocnice dovoluje!

Doporučuji, aby o miminko pečoval někdo, kdo Vám jej bude vozit na kojení tak často, jak to půjde. Kojit můžete okamžitě i po zákroku (narkoze), není třeba odsávat, MM není nijak zásadně znehodnoceno a pro miminko není nebezpečné. Pokud mezi tím bude třeba podat dokrm, doporučuji cévkou po prstu. Návod najdete na www.infookojeni.net. Není to nic složitého a tatínci to hravě zvládají, nebojte se. Určitě to zvládnete.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová