Odříhávání. Vadí, že si miminko neodříhne, když vypadá spokojeně a spinká?

Zodpovězené
6. říj 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na odříhávání. Mám osmitýdenního synka. Syna se snažím dávat po kojení odříhávat, někdy se to podaří, někdy ne. Často ovšem usne u kojení u prsa a spokojeně spí. Je mi líto ho budit na odříhávání a nechávám ho spinkat. To samé v noci - spíme společně a často usne u kojení a já následně také.

Vadí, že si neodříhne, když vypadá spokojeně a spinká?

Děkuji!

Dobrý den,

nevadí. Pokud miminko u prsu usne, uložte jej prostě do postýlky ideálně na bok (pro případ ublinknutí apod) - boky střídejte. Pokud neusne, dejte odříhnout do některé z vhodných poloh, ale stačí chvíli, není třeba 20 min čekat na odříhnutí. Pokud je miminko dobže přisáto, nemusí mít potřebu odříhnout. Tak je to otázka cviku, některá miminka se to prostě časem naučí.
Pro odříhávání je velmi vhodné kojení v savčí poloze, kdy si miminko často odříhne i během kojení tak, jak samo potřebuje.

Gratuluji ke spokojenému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová