Odříhnutí. Jak tomu pomoci?

Zodpovězené
30. bře 2020

Dobrý den,

mám 3týdenní holčičku a máme problém po papání mlíčka. Někdy si odříhne a někdy ne, pak když ji chci uložit do postýlky, tak sebou strašně šije, tak ji zvednu, dám přes rameno a tam se strašně trápí a jakoby kašle, nevím, jak jí pomoci. Jakoby jí tam furt něco tlačilo, a to i po odříhnutí. Dělá jí to, i když ji dám na bok.

Poradíte, jak mám dceři od tohoto trápení pomocí?

Děkuji

Dobrý den,

odkrkávání není po kojení nutné, ale pokud je miminko neklidné a odříhává či ublinkává, velmi doporučuji kojení v tzv. savčí poloze (viz.www.prirozenekojeni.cz). Miminko je položeno vertikálně, přirozeně si stlačuje bříško a o bříško maminky a často odříhne i během kojení. Kojení si samo dokáže v této poloze korigovat, může se odpojit a poté zase přisát, podle potřeby.
Mírný Reflux = vracení natráveného mléka zpět do úst je u novorozenců běžný, není třeba se jím výrazně trápit. Doporučuje se kojení ve vertikální poloze, zvýšení horní části postýlky či matrace, aby bylo miminko i vleže mírně zvýšeno v prostoru hlavičky.
Postupně by se měla situace zlepšovat.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová