Odsávačka. Mám ji začít používat už před porodem?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

jsem budoucí druhorodička, ale v kojení mám hodně otazníků.
První dcerku se mi nepodařilo úspěšně kojit, neboť jsem byla po plánované sekci a téměř 2 dny po porodu jsme spolu nebyly vůbec. Jen mi ji přinesli na 10 minut ukázat. Mně se vůbec nenalila prsa, mléka jsem měla minimálně.
Zkoušela jsme přisátí, táhla, ale jestli správně, to netuším. U nás v nemocnici v tomto nápomocni nebyli a doma totéž. Trápila jsem se já i ona hladová. Tak jsem dala UM.
Měla jsem i odsávačku, i vitamíny, pískavice a benedikt. A nic.
Teď mám pár dní do termínu a chtěla bych se pokusit znovu to rozjet.

Kdy mám začít s odsávačkou?
Mám ji používat už před porodem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odsávačkou bych se určitě nestresovala. Naprosto nejdůležitější je včasné přiložení k prsu (nevím, zda bude opět CS a půjde to) a poté co nejintenzivnější kontakt. Kojení je vrozené, děti ho umí, musí si to vše jen osahat, vyzkoušet, mít možnost se kojit. Jakmile to půjde, kojte a přikládejte co nejvíce, nechte miminko se samo přisát, doma si udělejte pelíšek a s miminkem v něm zkuste trávit maximum času a dejte mu možnost být s Vámi v kontaktu - na těle, tulit se, kojit se.
Kdyby se nedařilo, vyhledejte již nyní dobrou LP, se kterou se domluvíte na schůzce.
Moc držím palce a věřím, že tentokrát se to podaří.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová