Odstavení 10měsíčního syna od kojení. Jak na to?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně odstavení 10měsíčního dítěte. Beru léky, které se nesmí užívat během kojení.
Umělé mléko nechce, zkoušeli jsme už pět druhů.

Jak mám postupovat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

škoda, že jste neuvedla, které léky. Kolem kojení a léků existuje obrovská bublina mýtů a strachů, které často nejsou opodstatněné. Zpravidla je možné buď v kojení pokračovat nebo upravit medikaci tak, aby to bylo možné.
Ohledně odstavení neexistuje žádná univerzální rada, pokud opravdu musíte, prostě přestaňte. Odmínátí UM není o chuti, miminko se nechce vzdát kojení a své maminky, vašeho propojení a intimního dotyku. Chuť nehraje roli.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová