Odstavení 2,5leté dcery od kojení. Jak na to?

Zodpovězené
11. únor 2020

Dobrý den,

2,5 dceru stále kojím a chci ji už odstavit. Nevím si s ní dát rady. Stále je na mně přisátá. Nemá dobrý spánek, je na mně den i noc.

Jak ji odstavím?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejprve se pevně rozhodněte Vy, není možné začít a v případě potíží se ke kojení opět vrátit. Tím byste dceru jen zmátla. Poté o ukončení kojení s holčičkou mluvte, vysvětlete, proč už kojit nechcete a povídejte si o tom. Začněte kojení omezovat, nastavovat mu pravidla a ta dodržovat. Omezit kojení např. jen na ráno a večer. Připravte se, že nejtěžší je omezit kojení v noci a opět o tom mluvte - nakojte večer a sdělte, že dalš kojení bude až ráno. To dodržte. Nečekejte, že to bude zcela bez protestů, kojení je pro děti velmi důležité a jen nerada se vzdávají něčeho, co je tak příjemné.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová