Odstavení téměř 2letého dítěte. Jak na to?

Zodpovězené
17. bře 2020

Dobrý den,

chtěla bych poradit, jak postupně odstavit synka. V květnu mu budou 2 roky. Je kojený ráno, pokud usíná doma, tak i před odpoledním spánkem a večer, respektive i v noci.
Když pominu kočárek a nebo jízdu autem, tak je zvyklý usínat jen u kojení. V noci jiná metoda nezabírá. Nemá dudlík a láhev nikdy nepoznal.
Začala jsem chodit na brigádu a někdy by bylo fajn, aby mohl uspat i tatínek nebo babička. Brigáda je občas časově náročnější, tak nechci, aby pokaždé museli čekat než se vrátím.

Děkuji za Vaše rady.

Dobrý den,

kojíte už jen velmi málo. Není to tolik o kojení, ale spíš o schopnosti usnout o tzv. spánkových a usínacích rituálech. Zkuste je postupně měnit. Pochádka, pomazlení, pohlazení. Zkuste občas nechat uspat tatínkem. Ti sice nenakojí, ale mají své rituály, tátovské. Když se začne dařit usnout večer s jiným rituálem, než u prsu, zkuste to i v noci.
Držím palce, aby vše proběhlo hladce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová