Olej z pískavice Biopurus. Jaký máte názor?

Zodpovězené
14. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně oleje z pískavice BIO - Biopurus.

Máte zkušenosti s uvedeným olejem na podporu tvorby mléka?

Jaké je nejefektivnější dávkování při jeho užívání?

Kojím často, dcerka krásně přibírá. Mám však pocit, že jí nestačím. V noci se budí dost často.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s tímto konkrétním přípravkem zkušenost nemám a má zkušenost ukazuje, že jakékoli doplňky stravy jsou pro kojení jen jakousi berličkou, mírnou podporou, placebo efektem. Pro spokojené kojení stačí kojit tzv. na požádání, tak dlouho a tak často jak miminko chce a dostatečný kontakt s ním. Požadavky dětí se často v průběhu času mění, někdy chtějí velmi často, jindy mají delší pauzy.
Ony sami nejlépe vědí, kdy chtějí nakojit. Kojení navíc není vždy jen o jídle a nakrmení, ale o nasycení mnoha dalších potřeb. Noční kojení je často jen potřebou miminka znovu usnout a u prsa je to nejpřirozenější a nejpříjemnější. Časté buzení v noci je naprosto běžné, jsou děti, které se během noci kojí každé 2-3 hodiny několik měsíců dokonce let. Nemám informaci o věku dítěte a frekvenci kojení, nicméně pokud krásně prospívá, je to znak správného kojení a nemyslím, že obava z nedostatečnosti je na místě.
Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová