Pitný režim kojeného dítěte. V čem podávat dítěti po troškách vodu?

Zodpovězené
11. čer 2021

Dobrý den,

prosím o radu. Mám 4měsíční miminko. Plně kojím, ale když začíná teplé počasí, bojím se, aby neměla žízeň. Ráda bych jí začala dávat po troškách vodu, ale nevím, v čem podávat. Klasická láhev s "dudlíkem" na konci se mi dávat nechce, nechci aby si pokazila sací reflex a byl problém s kojením.

Moc Vás prosím o radu, případě i nějaké doporučení, s čím máte třeba dobrou zkušenost.

Předem děkuji.

Dobrý den,

u plně kojeného miminka na požádání, tedy tak často a tak dlouho jak chce, se nemusíte obávat. MM zajistí dostatek jak "jídla" tak "pití". Miminko si v teplém počasí může říkat o kojení častěji. Vodu, čaj apod. však dostávat nemusí, je to zcela zbytečné. Láhev ostatně není třeba, až se mimi začne učit pít v souvislosti s podáváním příkrmů, začněte s normálním kelímkem, max. s kelímkem s klasickým pítkem.

Užívejte kojení a gratuluji.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová