Pláč u kojení. Co se děje?

Zodpovězené
24. bře 2023

Dobrý den,

mám skoro pětiměsíčního syna. Od narození trpěl na prdíky, ale ve třech měsících se to zlepšilo. Bříško už nebolí, prdí krásně sám. Nicméně u kojení mi občas dost pláče. Většinou se to děje u večerního kojení kolem půl šesté a před spinkáním v osm. Občas pláče u každého kojení.

Kojím skoro co tři hodiny od narození, je na to zvyklý a mezi kojením hlad nemá. Začneme kojit, všechno je v pohodě a pak po pěti minutách začne mít teplou hlavičku, zčervenají mu tváře, zpotí se ve vlasech, začne hýbat nožkou a řve. Mezi řvaním se zase přisaje, cucne si a řve zase. Jde vidět, že papat ještě chce a když si zmáčknu prso, objeví se kapička mléka, takže nedostatkem to asi taky nebude. Už je to tak asi tři týdny a nevím, co s tím.

Nevíte, co se děje?

Děkuji

Dobrý den,

důvodů může být více. Může začít cíti bolest či pohyby v bříšku, jak se rozhýbou střeva. Pravděpodobnější ale je, že trochu opadne prvotní silný tok a mimi se už musí více snažit. Proto se tak děje více u večerního kojení, protože večer je hladina hormonů v krvi nízká a mléko teče pomaleji.

Zkuste kojit v tzv. savčí poloze - vz www.prirozenekojeni.cz. Jakmile se mimi začne zlobit, zkuste vystřídat prsa. Vystřídat je můžete klidně i několikrát za jedno kojení.

Berte to sportovně, mimi je u zdroje, mléko tam je a jen je třeba si ho vysát. Takže trpělivost a klid.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová