Po třech týdnech kojení dcerka nesaje. Co mi doporučujete?

Zodpovězené
5. lis 2020

Dobrý den,

mám měsíční dceru a její kojení nám šlo 3 týdny v pohodě. Pak přišlo období, že jsem začala dávat láhev. Nyní, při přiložení, se mi zdá, že prs jen dudlá a nesaje.

Jak to zachránit?

Mám pocit, že z jednoho prsu mi mléko vůbec neteče.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, co bylo důvodem podávání lahvičky, ale může to být důvod, proč mimiko nesaje prs. Sání lahvičky a sání prsu se velmi liší. Pokud si miminko zvykne na jedno, odmítá, nebo nesaje to druhé (např. kojené děti často neumí pít z láhve).

Nyní nezbyde, než zkusit miminko opět zvyknout na sání prsu. Nedávejte už lahvičku, v případě, že se nenakojí dokrmte přímo na prsu cévkou - viz. infookojeni.net. Je to bezpečný způsob dokrmu. Kojte v savčí poloze, ta umožňuje opětovné zapojení instinktů miminka - viz. prirozenekojeni.net. Střídejte prsa při jednom kojení i vícekrát a hodně kojte v noci.
Nebojte se, vše se ještě může opět vrátit zpět k plnému kojení.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová