Podpora laktace v těhotenství. Co dělat pro udržení laktace v těhotenství?

Zodpovězené
27. kvě 2019

Dobrý den,

mám 11m holčičku, která je z velké části stále kojená. Co vynechá z kojení přes den, to dohání v noci. Nyní jsem v 8. týdnu těhotenství a bojím se, že přijdu o mléko. Je řešením pít kojící čaje jako na začátku laktace? Bojím se, že když budu zavádět holčičce více pevné stravy a kojení sama omezovat, nakonec nezbyde nic ani na uspání nebo vyžadované noční kojení. Malá mi přijde ještě moc malá na odstav, mléko potřebuje (je často nemocná = školkové bacily, co tahá domů starší).

Co dělat pro udržení laktace v těhotenství?
Děkuji za odpověď

Dobrý den.

Kojení v těhotentví je velmi individuální. Někdy dojde k tomu, že se první dítě odstaví úplně nebo jen dočasně, kadopádně vždy je k tomu nějaký důvod. Vaše tělo bude samo nejlépe vědět, proč přestává tvořit mléko. Netlačte na pilu a nechejte věci plynout. Kojte jako doposud na požádání. 11 měsíců jste spokojeně kojila, není důvod, proč by se to nyní mělo měnit a pokud ano, má k tomu Vaše tělo svůj důvod.

Kojící čaje nic nezkazí, ale ani nezajistí.

Držím palce a přeji krásné klidné těhotenství a tandemové kojení! 🙂

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová