Poloha při kojení. Má opravdu vliv na ublinkávání nebo je to shoda náhod?

Zodpovězené
27. zář 2022

Dobrý den,

mám dceru (1 měsíc), plně kojenou. Dříve jsme kojily hlavně v poloze tanečníka, někdy vleže a nebyl problém. Poslední týden po těchto polohách začala zvracet. Ne obloukem a vím, že je ublinkávání normální, ale z těchto poloh blinká jaksi větší množství a i vícekrát. Zkoušely jsme tedy savčí polohu, po které z 90 % neblinká a i si odkrkne (s čímž jsme měli problém, na bříšku to funguje).

Čím myslíte, že to může být?

Má poloha opravdu vliv na ublinkávání nebo je to shoda náhod?

Savčí poloha je v pořádku a klidně budeme pokračovat, jen někdy, když je přetažená, tak sebou škube ze strany na stranu a je očistec, aby se přisála a nechci, aby si těmi zbrklými pohyby ublížila. Navíc, pokud u toho neusne a odříháváme u mě na břiše, ma tendence se přisávat pořád. Trvá to klidně hodinu, i když už nepije, tak jen podudává. Ráda prso poskytnu, ale hodina/dvě v kuse už jsou pro mě psychicky vyčerpávající.

Děkuji

Dobrý den,

ano, poloha je významným parametrem pro zlepšení kojení, odříhávání, vyměšování atd. Savčí poloha, jak zde velmi často uvádím, je pro všechna tato kritéria ideální. Miminko se kojí tak, jak samo chce, odpočívá, kdy chce, poloha jej stimuluje k aktivitě, přirozeným tlakem bříška o bříško maminky se snáz vyčůrá, vykaká a vertikální poloha usnadňuje odříhávání a snižuje ublinkávání. Je opravdu ideální a rozhodně to není shoda náhod. 🙂

Samozřejmě zkoušejte kojit v různých polohách, je to dobré i pro rovnoměrné vyprázdnění prsou a přirozenou stimulaci laktace.

Moc gratuluji a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová