Porodila jsem ve 33. týdnu dvojčata a nemám mléko. Je šance, že se mi ještě rozběhne?

Zodpovězené
22. črc 2019

Dobrý den,

ve 33. týdnu se mi narodila dvojčata s váhami 1 720 a 1 820 g. Obě děti jsou v inkubátoru a ještě minimálně 5 týdnů budou. Kontakt s nimi mám minimální. Mohu se jen přijít podívat a pochovat je.

Snažím se odsávat co se jen dá, ale zatím jde jen o kolostrum a i to minimálně. Snažím si stimulovat prsy, odsávat odsávačkou, ale zdá se mi, že teče méně. Piju dostatečně, jím řádně.

Je šance, že se mi mléko ještě rozjede?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den.

Ano, šance je, ačkoli situace je pro kojení riziková.

Pro kojení je nejdůležitější kontakt, proto se snažte být co nejvíce s dětmi a u dětí, jakmile to bude možné, klokánkujte. Snažte se vyhnout dudlíku a dokrmu lahvičkou, ačkoli to může být složité. Prozatím nadále stimulujte laktaci pravidelným odsáváním cca každé 3 hodiny 10-15 min každé prso, nehleďte na odsáté množství.

Po propuštění zkuste oslovit dobrou LP, která Vám může doma v začátcích velmi pomoci. Najdete ji např na www.prirozenekojeni.cz

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová