Potřebuje dítě umělé mléko, když ho chci jako 14měsíční odstavit?

Zodpovězené
20. črc 2023

Dobrý den,

ráda bych skoro 14 měsíční dceru odstavila od kojení.

Je třeba nahradit její mateřské mléko náhradním?

Dcera už sní všechno. Stravu má pestrou, včetně mléčných výrobků. Kravské mléko samotné jí ještě nedávám. Dostává jen jogurty, kefír, dětskou lučinu, cottage cheese a mozzarelu nebo trochu parmazánu.

Získá potřebné živiny ze stravy, nebo je třeba doplnit i umělé mléko?

Děkuji

Dobrý den,

po prvním roce věku, pokud má dítě pestrou stravu a dostatek bílkovin, umělé mléko v zásadě nepotřebuje. Pokud snáší mléčné výrobky dobře, může běžné kravské mléko, případně rostlinná mléka jako doplněk stravy. Tzv. pokračovací UM lze samozřejmě podávat také.

Gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová