Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pravé prso se mi nalévá více než levé. Je to kojením?

Zodpovězené
17. bře 2020

Dobrý den,

mám téměř třítýdenní prvorozenou dcerku, která je plně kojena. Je v pořádku, ale mám pocit, že se mi pravé prso nalévá o něco více než levé.

Může být jeden z prsů větší kvůli kojení?

A pokud ano, je to pouze dočasné?

Při kojení z tohoto prsu pociťuji (někdy více intenzivní a někdy méně) nepříjemný tlak nebo tahání. Jde o takovou jakoby tlumenou bolest až od podpaží k bradavce. Podobně v okolí hrudní kosti (připisuji si to tahem prcka při sání, když pak mlíčko pije bolest se ztrácí) avšak při kojení z levého prsu tyto "nepříjemnosti" nemám.

Prsa si masíruji i několikrát za den a také po kojení. Po vypití jsou měkké. Odstříkávat si přebytečné mlíčko pokud jde (vždy zkouším). Prsa mám příjemně teplé a snažím se vyhýbat chladu a průvanu.

Nemám žádné hrudky a ani bulky ani v jednom. Dávám si pozor na správné přisátí. Podle doporučení pediatričky papáme na požádání a miminko nechávám na prsu, dokud samo nepustí.

Jaký je Váš názor a co mi doporučujete?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

prsa nyní velmi intenzivně pracují. Je skvělé, že kojíte na požádání a že se kojení dobře rozjíždí. Je možné, že intenzivním sáním došlo v prsu k nějakému pohmoždění apod. Prsa nahřívejte, masírujte, po kojení není třeba odsávat, pokud necítíte nepříjemný tlak. Pokud by se bolest nelepšila či naopak stupňovala, doporučuji navštívit gynekologa.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová