Příkrmy a bolení bříška. Čím to může být?

Zodpovězené
13. říj 2021

Dobrý den,

mám 10měsíčního chlapečka. Už delší dobu baští prakticky všechnu masozeleninu (dáváme skleničky), žloutek, ovoce mu moc nejede - sní za den max. 150 g, máme UM, kterého vypije hlavně přes noc cca 300 ml, přes den nic, bohužel odmítá i jiné tekutiny. Od 4. do 8. měsíce byl na Neocate, protože prodělal infekci ve střevech a jiné mléko nesnesl. Bylo nám doporučeno postupně měnit na Nutrilon Digestive, který snesl také dobře.

Protože začal odmítat ranní a odpolední mléko, má teď cca měsíc a půl ráno kaši a k večeři zeleninovou polévku (domácí), někdy před spaním se ještě napije 100 ml mléka, pak přes noc chce mléko ještě 2x.

Posledních 14 dní měl rýmu - zadní, šla špatně odsávat, stejně dlouho je více neklidný a nadmutý, neklidný v noci, 1x denně má řidší stolici.

Může to být spolykanými hleny?

Může mít ve stravě příliš moc zeleniny?

Je chyba mu do večerní polévky přidat trochu brokolice, květáku, rýže, kuskusu?

Syn nekouše, má 2x půl zubu 🙂. Nevím, co jiného mu k večeři dát. Nechci dávat 2x denně kaši. Pečivo spíše žužlá než jí.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že toto je spíš dotaz na pediatra či dietologa. Váš popis stravy vidím jako ok pro 10měsíční batole. Obecně bych vzhledem k odmítání tekutin příkrmy ještě stále velmi ředila - takové spíše řidší pyré či polévky. Pokud však reaguje, jak píšete, určitě bych konzultovala s pediatrem.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová